Koncert pre kráľovnú v UK

Autor: Miroslav Nesrsta | 10.6.2012 o 16:40 | (upravené 21.10.2012 o 19:19) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  1254x

Udalosť, ktorú sa oplatilo sledovať v priamom prenose v televízii. Koncert bol koncipovaný tak, aby zaujal predovšetkým súčasnú generáciu. No my sedemdesiatnici a vyššie (anglickí aj naši) by sme tam snáď radi počuli aj niečo extra pre nás.

A to nahrávky a piesne ktoré Britom nadýmajú hruď, vlhnú im oči a vyvolávajú v nich mocné pocity vlastenectva.  Z týchto by som vybral tie najznámejšie a najslávnejšie s odkazmi na ich umiestnenie na You Tube.

It's A Long Way To Tipperary
http://www.youtube.com/watch?v=keyGFPbyqi8&feature=related

Táto pieseň bola spoločne prezentovaná medzi britskými a americkými vojakmi - nielen počas WW1 ale v čase WW2 taktiež; poľa názoru niektorých je to jedna z najlepších vojnových piesní vôbec.

We'll meet again
http://www.youtube.com/watch?v=R9Tw16dNyJs&feature=relate

"We'll Meet Again" je pieseň z roku 1939, interpretovaná slávnou britskou speváčkou Vera Lynn.
Táto piesen je jednou z najslávnejších piesní z éry VW2, a rezonovala u vojakov odchádzajúcich do boja, od svojich rodín a milovaných. Vyhlásenie, že "We'll meet again / Stretneme sa opäť" je optimistické, keďže veľa vojakov sa nedožilo toho, aby sa so svojimi milovanými ešte niekedy stretli. A tak, ako miesto stetnutia v nejakom nešpecifikovaniom čase v budúcnosti, bolo vnímané mnohými, ktorí stratili svojich blízkych - nebo.


The White cliffs of Dover
http://www.youtube.com/watch?v=Hqtaoz4QFX8

Vojnová pieseň, pripomínajúca boj o Britániu.
Komentár na webe
„I have the same experience every time I listen to this. Tears. It would have been nice if something like this had been included today for the Queen's Diamond Jubilee concert. Nearly every song performed was popular long after the queen was 40. I know the concert was "for the people", but let's not forget who we're celebrating. Pretty thoughtless, in my opinion".
„Mám tie isté pocity vždy keď počúvam toto. Slzy. Bolo by bývalo pekné, ak by niečo ako toto bolo dnes zaradené do jubilejného koncertu pre kráľovnú. Takmer každá z piesní bola populárna dlho potom, keď kráľovná mala 40 rokov. Viem koncert bol „ pre ľudí", ale nezabúdajme koho sme oslavovali. Pekne netaktné, podľa môjho názoru.

Danny Boy
http://www.youtube.com/watch?v=DquA6KyHTos

Aj Írovia sú poddanými kráľovnej, zaradenie tejto ich kultovej piesne do koncertu by zaiste ocenili.
"Danny Boy"je považovaná za neoficiálnu kultovú pieseň a hymnu, osobitne u amerických a kanadských Írov.

Pri takýchto slávnostiach v UK vždy poteší prelet historických vojenských lietadiel - dvojice stíhačka Spitfire (motor Rolls Royce Merlin - vrčí ako pretekárska Bugatka) s bombardérom Avro Lancaster Bomber (4 motory Rolls Royce Merlin), vraj posledný zachovaný funkčný exemplár na svete.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Tímová práca ako z učebnice. Bol to výborný deň, tešil sa Sagan

Víťazstvo bola tímová práca, povedal Sagan.

Stĺpček Petra Schutza

Účelovosť snaženia Kollára aj opozície pri kolúznej väzbe vyráža dych

Príbeh Pčolinského je absurdný.


Už ste čítali?